- O‘zbekistonda omonatlarni sug‘urtalash: omonatchilar uchun yangi qoidalar va imkoniyatlarO‘zbekiston zamon talablari va fuqarolar manfaatlariga javob beradigan zamonaviy va moslashuvchan bank tizimini yaratib, o‘zining moliyaviy sektorini takomillashtirishda davom etmoqda. Ushbu jarayonning muhim bosqichi 2025-yil 19-fevraldan kuchga kirgan omonatlarni sug‘urtalash to‘g‘risidagi qonunchilikning yangilanishi bo‘ldi. Ushbu maqola yangi qoidalar amalda qanday ishlashi, jamg‘armalaringizni himoya qilishda ular qanday ahamiyatga ega ekanligi hamda banklar va omonatchilar birgalikda ishonchli moliyaviy kelajakni qanday qurishlari mumkinligi haqida hikoya qiladi.27 mart
- Bolalarni yoshligidan pulni boshqarishga qanday o‘rgatish mumkin?Moliyaviy savodxonlik masalasi nafaqat kattalar, balki bolalar uchun ham dolzarb bo‘lib bormoqda. Zamonaviy dunyo xatolardan qochish, kelajakni rejalashtirish va resurslarni oqilona boshqarishga yordam beradigan pulni boshqarish ko‘nikmalarini talab qiladi. Ammo bu ko‘nikmalarni yoshlikdan qanday qilib singdirish mumkin?31 yanvar
- Talaba qanday qilib tejashi mumkin: ish beradigan 4 ta layfxak.O‘qish, o‘yin-kulgi, sayohat — bularning barchasi, hatto byudjet cheklangan bo‘lsa ham, haqiqatdir. Hayotingizni qanday boshqarish va xonavayron bo‘lmaslik bo‘yicha maslahatlar olib qoling!23 dekabr 2024